فعال حقوق بشر و محیط زیست دلنوشته ها دكتر محمد علی هالو

هشتتمین نشست شورای حزب موتلفه اسلامی با کاندیداهای احتمالی ، جناب آقای ولی ( حامد) داداشی

تاریخ:پنجشنبه 7 آبان 1394-10:54 ب.ظ

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ

إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ     

«خداوند سرنوشت هیچ قومومی راتغییر  نمی ‏دهدمگراینکه آنهاتغییراتی درخود ایجادکنند».

 http://www.axgig.com/images/38214655573376595293.jpg

در پی درخواست یکی دیگر از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، هفتمین سلسله از این دوره نشستهای اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و بدینوسیله جناب آقای حامد ( ولی) داداشی  با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند. این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط حاج آقا حیرانی رأس ساعت 15روز پنج شنبه مورخه94/08/7 در مکان جدید دفتر حزب واقع در کوچه روبروی مسجد فاطمه زهرا (س)برگزار شد در ابتداجناب  آقای لقمان نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی آستارا ضمن عرض ادب و احترام محضر حضار محترم خصوصاً جناب آقای حامد داداشی که فردی حوزوی و دانشگاهی است قبل از هر چیز تسلیت عرض می کنم ایام محرم، ماه امام حسین (ع) را، که امیدوارم انشاءا... خداوند عزاداریها و قدم هایی که در این راه برداشته ایم را قبول کند، در این جا لازم است از بانیان همایش مرزداران عاشورایی تقدیر و تشکر کنم گرچه همراه با کمی و کاستی بود اما در نوع خود بی نظیر و کم نظیر بود.


http://www.axgig.com/images/82343832283089853991.jpg

 

وی در ادامه اظهار داشت امام حسین (ع) هم راه است و هم راهنما، هم کاروان است و هم قافله سالارکشتی نجات و مشعل هدایت، چشمه ای از حقیقت و حریت است که تا ابد کام تشنگان آزادی را سیراب می سازد. وی همچنین با اشاره به سخن دیگری از امام حسین (ع) اضافه نمودند که « غافلگیر کردن بنده از سوی خدا چنین است که نعمت زیاد به او بدهد و توفیق شکر گزاری را از او بگیرد».

دبیر حزب موتلفه آستارا  در ادامه سخنانشان به ویژگی نماینده از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداختند که می فرماید :

« در نظام جمهوری اسلامی غیر از دانایی و کفایت سیاسی ، کفایت اخلاقی و اعتقادی هم لازم است، افرادی نگویند که اخلاق و عقیده مسئله شخصی انسانهاست بلکه ، اخلاق و عقیده مسئله شخصی انسانهاست اما نه برای مسئول، من اگر در جایگاه مسئولیت قرار گرفتم و اخلاق زشتی داشتم، فهم بدی از مسائل جامعه داشتم و معتقد بودم که باید جیب خود را پر کنم، نمی توانیم به مردم بگوییم این عقیده و اخلاق شخص من است ، اخلاق مسئله شخصی نیست مسئله اجتماعی و عمومی است، حاکم شدن بر سرنوشت مردم است، آن کسی که به مجلس می رود یا به هر مسئولیت دیگری در نظام جمهوری اسلامی می رسد، اگر فاسد ، بیگانه پرست و در خدمت منافع طبقات برخوردار جامعه بود، دیگر نمی تواند نقشی را که ملت و طبقات محروم می خواهند ایفاء کند. اگر آن شخص انسان معامله گر ، رشوه و توصیه پذیر ی یاشد در مقابل تشر تبلیغات و سیاست خارجی جا زده دیگر نمی تواند مورد اعتماد مردم قرار گیرد.


http://www.axgig.com/images/82343832283089853991.jpg

 

 در ادامه كاندیدا احتمالی دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه بندر استارا :

ولی (حامد ) داداشی استاد دانشگاه :با سلام و درودبه ارواح طیبه شهداءو امام شهداء وبا آرزوی توفیق وسلامتی برای رهبرمعظم انقلاب؛

این كاندیدای مطرح در ادامه گفت :من ولی داداشی، فرزند اسكندر هستم،بانام مستعار حامد.درجاهای رسمی بانام ولی ثبت می شوم اما با نام حامد شناخته می شوم. 34ساله هستم، ابتدیی وراهنمایی ودبیرستان  را در آستارا سپری كردم.سال 78وارد حوزه قم شدم و تاكنون مشغول تحصیل هستم در حال حاضر در دروس خارج فقه و اصول یا همان مقطع دكتری هستم. البته تحصیلات دانشگاهی هم دارم فوق لیسانس الهیات را از دانشگاه شهید بهشتی تهران اخذ كردم.

وی تاكید نمود :بنده افتخار این را دارم كه در كسوت تعلیم و تربیت ام و مدرس حوزه و دانشگاه هستم.

 

وی تصریح نمود :پدرم آستارایی ومادرم ننه كرانی است و در همان منزلی كه پدرم به دنیا آمده من نیز زندگی ودر آنجا متولد شده ام. بچه آستارا هستم. در همین كوچه پس كوچه های آستارا بزرگ شده ام، در این شهر درس خوانده ام و یكی از ورزشكاران این شهر بوده ام ودراین شهر زندگی می كنم.

داداشی در خصوص علت كاندیدا شدنش گفت :دوستان پیشنهاد كردند كه من در انتخابات آتی مجلس كاندیدا شوم، سال گذشته كلی كش و قوس پیدا كرد وبا اصرار دوستان ونخبگان ومردم وعلی الخصوص جوانان شهر و با اتكاء به خرد جمعی به این نتیجه رسیدیم كه باشم، دوستان شفیقی هم از روی لطف، مخالف حضور من بودند. منتها درجمع بندی به این نتیجه رسیدند كه باشم.

این استاد دانشگاه و حوزه تصریح نمود :هر كس قصد ورود به فضای انتخابات راداشته باشد باید دو چیز را در خودش داشته باشد:1.تخصص2.تعهد.البته به این صورت نیست كه همه ی نمایندگان فقط در یك رشته خاصی تخصص داشته باشند.هركس رشته مخصوص خودش رادارد.و در مجلس باید تركیبی از تخصص های مختلف اعم از سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی...وجود داشته باشد.بنده در بعضی از این حوزه ها تحلیل مستقل دارم. واما در بحث تعهد با توجه به شناختی كه از خودم دارم. سعی می كنم دروظیفه ام كوتاهی نكنم.

كاندیدای احتمالی دوره دهم آستارا ادامه داد :من به امید رد صلاحیت دیگران وارد میدان نشده ام،زیرا اولا بنده در جایگاه شورای محترم نگهبان نیستم. دیگر این كه من آرزو دارم ای عزیزان تایید شونده،بنده آرزو می كنم كسانی كه دوره قبل رد صلاحیت شده اند باشند تابا آن ها رقابت سالم بكنم.

وی تاكید نمود :من معتقدم كه هركس باید وظیفه خودش را درست انجام دهد، برای ما نتیجه مهم نیست،وظیفه مهم است.اگر وظیفه درست انجام بگیرد نتیجه هم درست خواهد بود وبه هر حال من سعی خواهم كرد وظیفه ام را درست انجام دهم.

استاد دانشگاه و حوزه تصریح نمود :خط و جریان فكری ام فكر انقلاب اسلامی است و من پایبند به اصول وارزش های انقلاب ورسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی هستم البته من در انتخابات آتی مجلس بصورت مستقل وارد میدان شده ام به این معنا كه عضو هیچ یك احزاب ویا سازمان های سیاسی نیستیم.

وی در ادامه افزود :با دوستان نشسته ایم ومشكلات و معضلات رابرسی كرده ایم و برنامه هایی رادر تمام حوزه ها، مورد مطالعه قرار داده ایم.برنامه تنظیم كرده ایم و منتظر هستیم.   

استاد دانشگاه و حوزه تاكید نمود :وضعیت اقتصادی آستارا متناسب با پتانسیل اش نیست واز این پتانسیل اش نیست و از این پتانسیل اشمی شود استفاده های بهتری كرد وب رای مثال در بحث صنعت توریسم ، كشاورزی ، صیادی و...مواردی هستند می شود ّا آن ها استغال زایی كرد .برای مثال دریا و جنگل و حیات وحش  ساحل و كوه در این حوزه ها می  تواند مفید باشند و می توان طرح های زیادی در آن ها پیاده كرد البته ما برای معضلات فرهنگی و اجتماعی هم برنامه داریم كه به وقت اش عرض خواهم كرد.

داداشی ادامه داد:مطمنادر صدد خرید رای نخواهم بود و اگر وظیفه ای به گردن ام گذشته شود به آن عمل خواهم كرد  و این را هم عرض كنم كه لزوما هیچ اجباری نیست كه وظیفه به دوش من باشد و این كار اصرار بكنم واقعا به ارای مردم احترام می گذارم و یعنی كسانی كه در صدد خرید رای هستند هدف شان این است كه به زور هم كه شده این وظیفه را بر عهده بگیرند كه این كار از نظر اخلاقی و وجدانی درست نیست.

وی تصریح نمود :بعضی ها مردم را بخاطر انتخاباتش مذ مت می كنند و اینكار درستی نیست چون مردم مقصر نیستند چون در انتخابات وظیفه شان را درست انجام می دهند و شخصی را كه به نظرشان اصلح است انتخاب می كنند و یا اینكه در انتخابا دفع افسد به فایسد می كنند حالا اگر نماینده ای می رود و كارش را به نحو احسن انجام نمی دهد مردم مقصر نیسند مردم در زمان و مكان مشخص باید حاضر می شدند و شدند و انتخاب شان را كردند و حالا آن فردی كه باید صالح می بود این گونه نشده است و رفته فاسد و افسد شده و دیگر نباید مردم را مقصر دانست ...

داداشی : یكی از خواسته های مردم آستارا تاسیس فرمانداری ویزه آستارا است از نظر مسافت از نظر قانونی  قابل بحث است اما از نظر جمعیتی  آستارا جمعیت كمتر از حد نصاب دارد اما می شود با رایزنی  با توجه به گردشگری بودن شهرستان آستارا جزو بیست شهر گردشگر پذیر است آستارا  می شود موضوع جمعیت را یزنی  نمود.

وی تاكید نمود :با كار تخصصی و علمی و كار گروهی می توان آستارا را به قطب گردشگری وتجاری در كشور تبدیل كرد همت و برنامه تخصصی و علمی و مدیریت می خواهد انشا الله برای این موضوع برنامه های تخصصی و كارشناسی شده داریم.

وی در خاتمه در خصوص سوال یكی از خبرنگاران در خصوص رد صلاحیت ها گفت : من به وظیفه خود عمل كردم و به امید رد صلاحیت دیگر كاندیدا ها نیامدم من به پشتبانی مردم فرهنگی شهرستان آستارا جلو آمدم و آروز دارم تمام كاندیدا ها صلاحیت بگیرند و این مردم هستند حرف آخر را می زنند یعنی با رای خود در اسفند ماه 1394 و یك نفر از كاندیدا را به مجلس می فرستند این امری طبیعی است ما هم بنابر فرمایش امام  خمنی  مامور به عمل هستیم  و نه نتیجه  ما بنابر وظیفه و تكلیف كاندیدا می شوم اگر رای آوردم برنامه هایم را برای پیشرفت و آبادانی و عمران شهرستان انجام می دهمی و در غیر اینصورت مردم به هر نفر از كاندیدا كه رای دادند مورد احترام ما است و این مردم هستند كه حرف اول را می زنند و در جلسات دیگر تفسیر برنامه ها را بعرض خواهم رساند.

 در خاتمه  حاج آقا جعفر نژاد و خبرنگاران حاضر سوالاتی مطرح نمودند كه ولی داداشی پاسخ داد

 

                     و السلام علیکم و رحمه اله و برکاته  

جلسه رأس ساعت 17/01باذکر صلواتی بر محمد و آل محمد بکار خود پایان داد. لازم به ذکر است در راستای فراهم نمودن فرصتی برابر برای تمامی کاندیداهای احتمالی، این حزب آمادگی دارد تا در صورت امکان نسبت به برگزاری نشستهای تخصصی با سایر کاندیداهای محترم برنامه ریزی نماید لذا  تمامی عزیزان عرصه انتخاباتی می توانند جهت هماهنگیهای لازم با شماره تلفن 09111842834 تماس حاصل نمایند. ضمناً از کلیه شهروندان ،صاحبنظران و خوانندگان محترم درخواست می شود با کلیک کردن روی قسمت نظر دهید در پایین هر بخش  و نگارش نظراتتان ما را در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر اموراتمان یاری نمایید. آدرس دفتر مرکزی حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا : خیابان فرهنگیان،خیابان چهارم، روبروی مسجد فاطمه زهرا (س) ، نبش کوچه هفتم 


http://www.axgig.com/images/12181304426787073634.jpg


http://www.axgig.com/images/44665898522120504235.jpg

http://www.axgig.com/images/25703540433135494073.jpg

http://www.axgig.com/images/25703540433135494073.jpghttp://www.axgig.com/images/70196989151283762360_thumb.jpg

http://www.axgig.com/images/70196989151283762360.jpg


خبرنگار درد نیوز : محمدرضا اسدی dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

یک نکته درباره هفتم آبان و کوروش

تاریخ:پنجشنبه 7 آبان 1394-01:12 ب.ظ

همانطوریكه به گذشته باستان پر افتخار خود می نازنیم به جمهوری اسلامی ایران هم می نازنیم..هر دو مكمل ایران اسلامی هستندو به امید تجدید ابرقدرت ایران اسلامی و دراین زمان این تنها حكومت است در كشورهای اسلامی كه اسلام واقعی محمدی را پیاده نموده است به ایمد تاسیس امت واحد جهانی  و اقامه نماز جماعت به امت امامئ خامنه ای در مكه ..... دكتر محمد علی  هالو
http://www.axgig.com/images/22657445597469360540.gif

در حالیكه برخی از ایرانیان، هفتم آبان ماه ۲۹ اکتبر را روز تولد كورش هخامنشی پادشاه بزرگ ایران باستان، قلمداد می‌كنند، این روز، روز بزرگداشت صدور منشور حقوق بشر اوست.
 روز ۲۹ اکتبر روز تولد کورش كبیر نیست، روزی است که در تقویم های جهانی، کورش به بابل وارد می‌شود و منشور استثنایی خود را به عنوان یک فرمان صادر می‌کند.
http://www.axgig.com/images/17405704804586419849.jpg
 
اصل این منشور اکنون در موزه بریتانیای لندن، و کپی آن در تالار سخنرانی‌های سازمان ملل متحد، به عنوان اولین منشور جهانی در ارتباط با حقوق بشر قرار دارد.گفتنی اینكه کورش بزرگ در زمانه ای که هیچ امپراتور و سزار و رهبر سیاسی وجود نداشت که در شناسنامه اش جز جنگ و خشونت و در نهایت اندکی رفاه و دادگری برای فقط بخشی از ملت خویش، یعنی «بزرگان و نجبا» وجود داشته باشد، هدیه ی کورش بزرگ نه تنها به مردم خویش که به مردمان سرزمین های دیگر، مجموعه ای بود از آزادی مذهب، آزادی محل کار و زندگی، فراهم سازی زمینه رفاه و شادمانی همه مردمان و مهم تر از همه حذف بیگاری و بردگی. 
 
... کورش آشتی‌خواهانه به بابل اندر شد، سربازان بسیار او دوستانه در بابل گام برداشتند... و او نگذاشت کسی در تمامی سرزمین های سومر و اکد ترساننده شود... او مردمان ستمدیده را از درماندگی رهانید.. آوارگان را به خانه های خود بازگرداند... بردگان را از بیگاری نجات داد... و فرمان داد که هر کسی در انتخاب مذهب و محل سکونت خود آزاد باشد.. ...»(برگرفته از اولین و معتبرترین نسخه ترجمه شده منشور کورش بزرگ از دانشمند زبانشناس و باستانشناس، دکتر عبدالمجید ارفعی)
http://www.axgig.com/images/81492673136796451994.jpg

 

منشور حقوق بشر جهانی - کوروش كبیر

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در جهت دفاع از بیت المال و قانون معاون مدیر كل مضروب و در بیمارستان چند روز است بستری است(این معاون مدیركل جانباز شیمیایی و یادگار جنگ می باشد)

تاریخ:سه شنبه 5 آبان 1394-09:00 ب.ظ

هوالصابر

در جهت دفاع از حقوق مردم و بیت المال  و قانون معاون مدیر كل  در یكی از شهرستان های كشور مضروب و در بیمارستان چند روز است بستری است(این معاون مدیركل جانباز شیمیایی و یادگار جنگ می باشد).

هنگامى که به حضرت على(علیه السلام) اعتراض کردند: «چرا در حقوق و تقسیم بیت المال فرقى نمى گذارید....» ایشان فرمودند: «در کتاب خدا که فرقى ندیدم، و عمل پیامبر(صلى الله علیه وآله) را هم که خودتان دیدید!» پس تفاوت حقوق ها بر چه اساسى است؟
بنا به فرموده رهبری این انقلاب بی نام خمینی (ره) در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست.
 

یك منبع موثق به خبرنگار درد نیوز گفت :  عده ای از دلالان كه در اجرای قانون متضرر می شدند در جلوی اداره كل دولتی تجمع و شعار می دادند برعلیه مسئولان دولتی (نه نظام) و اداره كل مورد نظر كه قانون را ملاك قرار داده بود با درخواست غیر قانونی دلالان كه تجمع نموده بودند مخالفت نموده و گفته بود ما تابع قانون هستیم به كسی باج نمی دهیم .
خلاصه  روز پنچ شنبه  مدیركل اداره كه در ماموریت بود .معاون اداره كل می گوید صبر كنید تا مدیر كل بیاید شاید راه حلی بیابد...من نمی توانم قانون شكنی كنم و بیت المال را ناحق كنم و این حق الناس و غیر قانونی است.
خلاصه منبع مورد نظر می گوید: دلالان شهرستان مورد نظر به
یكی از مسئولان غیر دولتی متوسل می شوند و مسئول غیر دولتی موصوف می آید و با نشان دادن مشت به معاون می گوید من فلانی ....
بمن می گم...فلانی ....باید قانون شكنی كنی و حرف مرا گوش كنی ..
من فلان....می كنم....
هوالصابر
این معاون مدیر كل كه از جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس است می گوید حاجی ......احترام شما واجب است اما من نمی توانم از بیت المال چشم پوشی كنم و كار غیر قانونی انجام دهم...
خلاصه دلالان كه در بیرون ساختمان اداره كل شعار بر علیه مسئولان دولیت می دادند و نظم شهرستان را بهم زده بودند و كار اداره كل را مختل كرده بودند.
 با آمدن مسئول غیر دولتی كه از دلالان حمایت می كرد جریحه دار شدند و تند تر شدند و كار اداره كل خوابید...
خلاصه منبع موثق می گوید  چون معاون مدیر كل زیر بار دستور غیر قانونی مسئول غیر دولتی نرفت ..  مسئول غیر دولتی یقه كت معاون مدیركل را گرفت و وی را گوشه ای پرت كرد و گفت باید این كار را بكنی و معاون مدیر كل اعتراض نكرد..و فقط می گفت من تا زمانیكه مسئولیت دارم كار غیر قانون نمی كنم..
 منبع فوق افزود : بعداز این حادثه چون معاون مدیر كل یادگار هشت سال دفاع مقدس  و شیمیایی بود حالش وخیم شد و به بیمارستان منتقل شد.
امروز كه خبرنگار درد نیوز  كه خواست به دیدار معاون مدیر كل برود ..  در راه پله معاون مدیركل را در وضعیت اسفناكی دید كه با دستگاه تنفسی برای آزمایش می بردنند..فقط خبرنگار گریه كرد  دیگر خجالت كشید تا با معاون مدیر كل كه بخاطر بیت المال مجروح وشاید هم جانش را از دست بدهید مصاحبه نكرد آمد و با امروز  سه روز است ایشان در بیمارستان دولتی بستری می باشد.
 این گزارش بنا به اصرار بعضی بسیجان ایثارگر هشت سال دفاع مقدس در حال تهیه بود كه بخاطر وخامت معاون مدیركل و بنا به اصرار همراه وی
كه گفت نمی خواهم این برنامه رسانه ای شود ..اسمی از مدیر كل نیاوردم....فقط می گوییم این اداره كل در یكی از شهرستان های استان ............ است....
ما هم دعا می كنیم مدافع بیت المال و قانون و جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس دوباره به زندگی برگردد و به آغوش جامعه و خانواده برگردد..
 انشا الله.. هوالقادر
 خبرنگار درد نیوز : اا دارستانی dardnews.ir


توضیح درد نیوز :در 36 سال پیش در چنین روزهایی سراسر کشور شاهد تظاهرات میلیونی مردم بود و با اتحاد و انسجام ملت و رهبری پیامبرگونه امام نقشه دشمنان برای انحراف مسیر انقلاب نقش بر آب شد و انقلاب به پیروزی رسید یعنی 22 ب
همن  و امروز دهه فجر نشانگر قدرت دین در اجتماع و قدرت رهبری امام و رهبر انقلاب است.
بنا به فرموده رهبر انقلاب هدف ما از انقلاب حرکت به سوی عدالت جهانی و خدمت به مردم بوده و تحقق این امر در گرو تقویت روحیه انقلابی و پرهیز از خودکوچک بینی است که قبل از انقلاب در ذهن مسوولین کشور رسوخ کرده بود اما امروز بحمدالله در کشور ما شعار ما می توانیم در بسیاری از حوزه ها تجلی یافته است وانقلاب اسلامی با وجود دسیسه ها روز به روز محکمتر می شود و اهداف بلند آن که برخاسته از روح بلند انقلاب است در حال تحقق می باشد  و قدرتمند شدن انقلاب اسلامی  بخاطر بودن ولایت فقیه و رهبری دانا و دانشمند  و خون شهدا و جانبازان و آزادگان است كه باز  با اینكه می توانند بازنشست شوند بخاطر جانبازی باز در  سنگر  دفاع از بیت المال ایستادگی می كنند و لبیك گویی مقام معظم رهبری  و قانون هستند و باكی از كسی ندارنند ...خدا را شكر چنین یادگاران هشت سال دفاع مقدس را داریم.اجركم عندالله
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

استقبال بی سابقه مردم شهر لوندویل از دكتر كیوان اسد پور

تاریخ:دوشنبه 4 آبان 1394-12:46 ق.ظ

استقبال بی سابقه مردم شهر لوندویل از دكتر كیوان اسد پور
ساعت 21 مراسم بمناسبت ماه محرم در مسجد حسینه شهر لوندویل واقعه در خیابان دانش بر گزار شد... كه توسط هیاهای مذهب یلوندویل ترتیب دادهش ده بود
 از مداحان اهل بیت دكتر اسد پور و حاجی عاملی دعوت شده بود..كه قاری قر آن و مداح دكتراسد پور  قر آن را با صوت خوانند مورد صلوات حاضرین قرار گرفتند..
 بطوری مردم در این همایش مذهبی شركت كرده بودند كه بغیر از مسجد و حیاتش  كوچه های همجوار مملو از جمعیت بود...با اینكه عده ای با جوسازی و تهمت سازی در صدد بودند در چند روز اخیر مردم در این مراسم شركت نكنند اما هزاران نفر در این مراسم معنوی شركت نمودند باری دیگر ثابت كردند دكتر اسد پور محبوب دلهای مردم استارا است...
حضور بانوان در این مراسم بی نظیر بود.
http://www.axgig.com/images/74769132625065847221.jpgداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فروش یک قطعه زمین کنار دانشگاه پیام نور آستارا ( 1510 متری )

تاریخ:دوشنبه 4 آبان 1394-12:40 ق.ظ

فروش یک قطعه زمین کنار دانشگاه پیام نور آستارا

کنار جاده اصلی با کاربری خدماتی با متراژ  1510 متری با قیمت توافقی بفروش میرسد.


شماره تماس :  09117040367داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

هفتمین نشست شورای حزب موتلفه اسلامی با كاندیدای اختمالی این هفته با دكتر عسگر غنی

تاریخ:یکشنبه 3 آبان 1394-03:59 ب.ظ


http://astarali.ir/wp-content/uploads/2015/06/734534.jpgهفتمین نشست شورای حزب موتلفه اسلامی با كاندیدای اختمالی این هفته با دكتر عسگر غنی
جلسه ساعت 17 در دفتر حزب موتلفه اسلامی در استارا برگزار شد 29/7/94
در پی درخواست یکی دیگر از کاندیداهای مطرح در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، هفتمین سلسله از این دوره نشستهای اعضای شورای حزب موتلفه اسلامی بندر آستارا با کاندیداهای احتمالی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار گردید و بدینوسیله جناب آقای دكتر عسگر غنی  با حضور در دفتر این حزب برنامه های خود در دهمین دوره انتخابات مجلس را ارئه دادند.این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید رأس ساعت 17روز چهار شنبه مورخه94/07/29در مکان جدید دفتر حزب واقع در کوچه روبروی مسجد فاطمه زهرا (س)برگزار شد در ابتدا آقای لقمان نیا دبیر حزب موتلفه اسلامی آستارا ضمن عرض سلام و ادب و احترام و قبولی طاعات و عبادات و خیرمقدم محضر میهمان جلسه جناب آقای دكتر غنی و هیئت همراه اظهار داشتند همانطوریكه مستحضرید بحث انتخابات رفته رفته داغ شده و هر قدر به زمان رأی گیری نزدیك می شویم بر اهمیت آن افزوده می شود . در اسفندماه برگزاری دو انتخابات را پیش روی داریم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری .
دبیر  حزب موتلفه اسلامی آستارا  صدور حكم اعضای  دفتر نظارت شورای نگهبان را تبریك گفت و افزود الحمدالله افراد  مورد تایید نظام از سه عضو هستند  و انشا الله در انجام ظیفه موفق باشند.


وی ضمن تسلیت ایام سوگواری محرم  افزود : بنابر فرمایش امام  خمینی این محرم و صفر است كه اسلام و زنده نگه داشته است


دكتر عسگر غنی كاندیدا احتمالی دوره دهم سخن خود را با  سوره رعد آیه 11 شروع كرد : سر نوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر خود....

ارایه برنامه انتخاباتی دکتر غنی به حزب موتلفه آستارا

بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ: به نام خداوند بخشنده مهربان

إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ(سوره رعد:11)

خداوند سرنوشت هیچ قوم و ملتى را تغییر نمى‏دهد مگر این که آنها تغییراتى در خود ایجاد کنند.

با سلام و درود بر روح پرفتوح حضرت امام(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آرزوی سلامتی و توفیق رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در هدایت جامعه اسلامی، و درود بر شهدای انقلاب اسلامی مخصوصا شهدای حزب موتلفه اسلامی (شهدای: امانی، بخارایی، نیک نژاد، و صفارهرندی) که در بعد از معدوم نمودن انقلابی حسن علی منصور، در سال 1344 به دست رژیم سفاک پهلوی اعدام وبه فیض شهادت نایل گردیدند، وسلام برشهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای شهرستان آستارا از شهید مرحبا و آهنی تا شهید اشجعی و نوروزی، و با تشکر از برنامه ریزی دقیق  دفتر حزب موتله در آستارا ، کلیات برنامه را در سرفصلهایی به شرح زیر ارایه می نمایم:

1-وظایف یک نماینده موفق در شهرستان آستارا

2-ویژگی­های یک کاندیدای اصلح در شهرستان آستارا

3-بیوگرافی کلی اینجانب

4-چه عواملی باعث شده که وارد رقابت انتخابات مجلس دهم بشوم؟

5-طرح و برنامه اینجانب در قبل و بعد از انتخابات

6-طرح سوالات از کاندیداها محترم و خبرگان شهرستان آستارا

امام حسین(ع): کسی که بخواهد از راه گناه به مقصدی برسد، دیرتر به آنچه می­خواهد می­رسد و زودتر به آنچه می­ترسد گرفتار می­شود.

1-وظایف یک نماینده موفق در شهرستان آستارا

برای اینکه به ویژگی­های یک کاندیدای اصلح پی ببریم، لازم است ابتدا وظایف یک نماینده موفق در شهرستان آستارا را به اشتراک نظر برسیم. یک نماینده موفق در شهرستان آستارا دو وظیفه اساسی بر عهده دارد:

1-1           وظایف درمجلس: قانونگذاری ونظارت بر قانون

1-2           وظایف در شهرستان آستارا: مدیریت، هماهنگی، و نظارت جهت رفع مشکلات مردم بین و در درون قوای پنج­گانه موجود در شهرستان که عبارتند از 1-قوه مجریه(فرمانداری)، 2-قوه قضاییه(دادگستری)، 3-قوه مقننه(وظایف نماینده در مجلس)، 4-امور فرهنگی و اجتماعی شهرستان( امام جمعه) 5-مدیریت آبادانی شهری و روستاها( شورای شهر و شهرداری، شوراهای روستایی و دهیارها، و بخشداری مرکزی)

نکته مهم در هماهنگی بین این دو مجموعه از وظایف یک نماینده موفق آن است که مسایل و مشکلات و طرح جامع شهرستان به برنامه­های میان مدت و کوتاه مدت مصوب کل کشوردر مجلس ارتباط پیدا نموده و جهت اجرایی نمودن آنها هماهنگی و نظارت کند.

2-ویژگی­های یک کاندیدای اصلح در شهرستان آستارا

با توجه به شرح وظایف کلی فوق، ویژگی­ها و توانمندی­های نمایده بایستی طوری باشد که بدون سعی و خطا و با حداکثر ثمربخشی نسبت به انجام وظایف خود اقدام نماید.

از شهید چمران پرسیدند که تخصص بالاتر است یا تعهد؟ فرمودند که: البته که تعهد، اما اگر کسی شغلی را که در آن تخصص ندارد قبول کند، بی تعهد است!!

مقام معظم رهبری چهار ویژگی را برای نمایندگان تاکید نموده­اند: متدین بودن، کارآمد بودن، دلسوز بودن، و شجاع بودن.

سه صفت فوق در تعهد و تقوا مستتر است که ان­شاا.. کلیه کاندیداها آنها را بصورت نسبی دارا هستند و مردم از بررسی سوابقشان و مشورت با اهل فن میتوانند امتیازبندی نمایند. اما کارآمدی ، نتیجه تخصص و توانمندی ضربدر انگیزه است.

از سوی دیگر توانمندی از سه عامل: استعداد یا علاقه، تحصیلات ، وتجربه مرتبط به علاقه تشکیل یافته است. اما انگیزه نیز به انگیزه درونی و انگیزه بیرونی تفکیک میشود. اثر انگیزه درونی بیشتر از انگیزه بیرونی و مادی بوده و شامل انگیزه بومی بودن و انگیزه دینی و الهی است.بنابراین ترجیحا نماینده بایستی بومی آن منطقه بوده و با فرهنگ و مسایل و مشکلات مردم آشنا بوده و ازنزدیک لمس کرده باشد و با ارق ملی و دینی که دارد با حداکثراستقامت در رفع مشکلات تلاش نماید.لذا اولویت کاندیدای اصلح با کاندیداهای بومی است مگر آنکه تخصص و تجربه لازم را نداشته باشند.

برای ارایه حداکثر کارآمدی یک نماینده در اجرای وظایفش در شهرستان و مجلس، لازم است که استعداد، تحصیلات و تجربه کاندیدای اصلح مرتبط با وظایفش باشد.نوع تحصیلات کاندیدای اصلح با توجه به اهمیت وظایف نمایندگان شهرستانهای کوچک، بایستی در گرایشهای رشته های مدیریت از جمله: مهندسی صنایع، مدیریت استراتژیک، مدیریت منابع انسانی، مدیریت دولتی یا صنعتی، مدیریت اقتصاد ، مدیریت فناوری و...باشد.

نوع تجربه و سطح آن نیز درکارآمدی و خروجی اقدامات نماینده بسیار مهم است، نماینده آستارا بایستی تجربه مدیریتی در حد حداقل مدیر کل وزیر یا استانداری را داشته باشد تا بدون سعی و خطا و با پشتیبانی همکاران خود در دوران خدمت بتواند نسبت رفع و رجوع مشکلات مردم و شهرستان در اسرع وقت اقدام نماید.

بنابراین در انتخاب کاندیدای اصلح بایستی به ترکیبی از عوامل: تعهد(متدین بودم، دلسوز بودن، شجاع بودم، و دست پاک بودن)، توانمندی( استعداد، تحصیلات مرتبط، و تجربه مرتبط) ، و بومی بودن امتیاز بندی نمود.

3-بیوگرافی کلی

 اینجانب عسگرغنی فرزند مرحوم حاج اسماعیل غنی معلم بازنشسته مدارس آستارا و حومه میباشم. دیپلم ریاضی و فیزیک را با کسب رتبه اول شهرستان در سال 57 اخذ نموده و در همان سال در رشته مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر تهران قبول شدم.

در سال 59 با تعطیلی دانشگاهها بعلت انقلاب فرهنگی، به آستارا برگشته و نسبت به راه اندازی بسیج اقتصادی با حضور جوانان پرشور شهرستان اقدام نمودیم.در سال 61 به عنوان یک مربی آموزش بسیجیان دریادل در پادگان تکاوران منجیل برای حضور قدرتمند در جبهه های نبرد حق علیه باطل مفتحر بودم.بعد از بازگشایی دانشگاهها در سال 63 فارغ التحصیل شده و در وزارت سپاه در گروه صنایع موشکی نسبت به طراحی و ساخت موشکهای مورد نیاز جبهه اقدام نمودم.

درسال 73 در کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع با کسب رتبه اول از تربیت مدرس با پایان نامه مهندسی معکوس در دسترسی به تکنولوژی محصولات پیچیده، فارغ التحصیل گردیده و به عنوان مدیر کل تحقیقات و روابط بین الملل وزارت دفاع با حکم امیر شمخانی منصوب شدم.در سال 83 به عنوان معاون برنامه ریزی گروه فضایی در طراحی و ساخت ماهواره امید در خدمت پژوهشگران و اندیشمندان بودم و در سال 87 به عنوان دبیر گروه راهبردها در مرکز تحقیقات راهبردی ستاد کل خدمت امیر شمخانی و محققین پژوهش های راهبردی انجام وظیفه نمودم.

 در سال 89 با سابقه 25 سال جهت شرکت در انتخابات مجلس نهم تقاضای بازنشستگی نموده و در حوزه شهرستان آستارا جز چهار کاندیدای صاحب صلاحیت مبارزات انتخابات گردیدم. در این دوران به مدت یکسال در دانشگاه آزاد آستارا به تدریس دروس تحقیق در عملیات افتخار خدمت داشتم. بعد از انتخابات به ادامه تحصیل در دوره دکترای تخصصی مدیریت سیستم در دانشگاه امام حسین(ع) مشغول شده و به موازات در سطح کارشناسی ارشد به تدریس در حوزه امنیت ملی در دانشگاههای تهران افتخار خدمت نایل شدم. در مرداد ماه سال 94 تز دکتری را در دانشگاه امام حسین(ع) با عنوان نظام توسعه خلاقیت دفاع نموده و با کسب رتبه اول فارغ التحصیل شدم.

4-چه عواملی باعث شده که وارد رقابت انتخابات مجلس دهم بشوم؟

بطور کلی سه عامل اصلی زیر باعث حضور اینجانب در عرصه انتخابات مجلس شده است:

4-1 درخواست معتمدین و جوانان شهرستان آستارا

4-2رای قاطع هیِئت اجرای انتخابات که از معتمدین شهرستان تشکیل گردیده در تائید صلاحیت اینجانب با 11 رای کامل

4-3 رفع مشکلات مردم به ویژه معضل بیکاری و توسعه آستارای مظلوم با توجه به توانمندی علمی و عملی کسب شده در طول دوران خدمت و بومی بودن، میتواند برای هر انسانی بعنوان یک صالحات و باقیات ارزشمند در طول زندگییش قرار گرفته و ذخیره آخرتش گردد.

5- طرح و برنامه اینجانب در قبل و بعد از انتخابات

کلیات وچارچوب برنامه اینجانب به شرح زیر است.ان شاا... جزییات بیشتر این برنامه در فازهای بعدی انتخابات و تایید صلاحیت ها و تبلیغات رسمی به محضر شریف و بصیرمردم شهرستان آستارا خواهد رسید.

الف- برنامه قبل از انتخابات

1-    شفاف سازی انتخابات و و ایجاد فضای سالم انتخابات از طریق مصاحبه های روشنگرانه، جلسات پرسش و پاسخ برنامه ریزی شده توسط حزب موتلفه یا دانشگاه آزاد یا گروههای خبره شهرستان، تشکیل جلسات مناظره بین کاندیداهای صاحب صلاحیت

2-    آسیب شناسی عمیقترمشکلات شهرستان آستارا و تهیه طرح کوتاه مدت و میان مدت با حضور خبرگان شهرستان بر اساس چشم انداز مشترک

3-    تهیه طرح سازماندهی و مدیریت کلان شهرستان آستارا با حضور خبرگان برای مرحله اجرا و بعد از انتخابات

ب- برنامه برای فاز بعد از انتخابات و مرحله اجرا در شهرستان

1-    تبدیل چشم انداز و برنامه های کلان به برنامه های سالانه کوتاه مدت با کمک قوای مجریه  شهرستان و خبرگان اندیشمند و خلاق

2-    هدایت وتبدیل برنامه شهرستان به برنامه های استان و کسب حداکثر آمادگی ورود به مصوبات مجلس

3-    اجرای سازماندهی و مدیریت شهرستان برای پیگیری و اجرای مطالبات مردم با تشکیل کمسیون های تخصصی متشکل از خبرگان جوان و/ یا پیشکسوت، توسط ارگانهای رسمی شهرستان

ج- برنامه در حین نمایندگی در تهران و مجلس

1-    هدایت و تبدیل چشم انداز و برنامه های شهرستان آستارا به مصوبات برنامه ای مجلس

2-    کمک به پیگیری و اخذ مصوبات برنامه ها و شفاف سازی اولویت اجرایی آنها از دولت 

3-    برخورد منطقی ، علمی و ولایی در مجلس و بالا بردن جایگاه برنامه ای و نظارتی مجلس بر دولت و دوری از جناح بندی ها و...

4-    عضویت در کمسیونی که مشکلات عمده شهرستان در آن قابل حل و پیگیری باشد

5-    ارتقا جایگاه معلمین از نظر مادی و معنوی، تسهیل امور تجارت، رفع معضل بیکاری و...

د- کلیات طرح و برنامه های پیشنهادی توسعه شهرستان آستارا

الف: آسیب شناسی مشکلات عمده شهرستان آستارا

برای ارایه یک برنامه جامع و کامل لازم است که فهرستی از مهمترین مشکلات شهرستان به شرح زیرمدنظر قرار گیرد:

1-    ضعف در ترسیم چشم انداز و برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت شهرستان و عدم نظارت و پیگیری قوی در مرحله اجرا

2-    ضعف در شناخت محور اصلی توسعه شهرستان آستارا از طریق رونق اقتصادی  و صنعت توریسم و بازارچه های مرزی و عامل سوم موثر بر آنها

3-    بیکاری فزاینده مخصوصا برای قشر تحصیل کرده و بومی

4-    معضل فاضلاب شهری

5-    مشکلات کمی و کیفی آب شهر و روستاها

6-    معضل رشوه خواری، زمین خواری، فساد اداری و تبعیض در انجام امور جاری و معمولی مردم

7-    کاهش شدید درآمد متوسط مردم نسبت به شهرهای همجوار و گسترش اعتیاد، طلاق، و...

8-    گسترش مسایل فرهنگی و اجتماعی با توجه به گسترش صنعت توریسم و مهاجرت از شهرهای همجوار و کشور همسایه

9-    ضعف کیفیت سیستم آموزشی در سطح مدارس و دانشگاههای شهرستان

10-                       ضعف در توجه به جایگاه واقعی معلمین زحمتکش

11-                       ضعف اساسی در فرهنگ انتخاباتی سالم که موجب بروز معضلات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سبب نفوذ ثروت در قدرت میگردد

ب: کلیات برنامه پیشنهادی

1-    محور اصلی برنامه توسعه شهرستان آستارا بر اساس فرصتهای موجود در حوزه توریسم و گردشگری استوار خواهد شد.در حال حاضر در سه ماه تابستان و 15 روز عید و بطور متوسط ماندگاری یک روزه مسافرین و گذر آنها به خاطر مشکلات زیر ساختی شهرستان در سی سال گذشته، جلوی توسعه کیفی شهرستان را گرفته است. دوعامل اکوسیستم وطبعیت زیبای آستارا ، و تجارت در طول 35 سال گذشته موجب رونق نسبی آستارا شده است اما این دو عامل نمی تواند موجب توسعه اساسی و پایدار شهرستان آستارا در چشم انداز بلند مدت گردد هر چند این دو عامل فراز و نشیب هایی در دوران گذشته داشته است اما بایستی در آینده در کنار عامل سوم و اصلی نیزتقویت وتوسعه کیفی یابند.

بنابر این افزایش تعداد گردشگران داخلی و خارجی به 6 میلیون در سال در چهار سال آینده، که حضور و ماندگاری 3الی 5 روز در طول کل سال در شهرستان را داشته باشند، محور توسعه همه جانبه شهرستان و افزایش متوسط درآمد ماهانه مردم به حداقل سه میلیون تومان خواهد شد.

لذا با طرحی خلاقانه بایستی بتوانیم به اندازه جمعیت شهر آستارا( حدود 50 هزار گردشگر) در هر مقطع زمانی از طول 12 ماه سال و بطور متوسط ماندگاری 3 الی 5 روز برای چهار سال آینده گردشگرجذب نماییم. این طرح را در فازهای آتی به متخصصان مربوطه جهت تهیه طرحهای اجرایی ارایه خواهم نمود.

2-    تهیه طرح جامع شهرستان آستارا برای جمعیت 200 هزار نفری( 100 هزار جمعیت شهرستان و 100هزار توریست) در چشم انداز وبرنامه بلند مدت از نظر آب و فاضلاب، تامین انرژی، راههای مواصلاتی درون و برون شهری با درنظرگرفتن گمرک و ..، مسایل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی با توجه به جمعیت گردشگر افزایش یافته ، و...

3-    تشکیل اتاق فکر از خبرگان شهرستان و سازماندهی کمسیون های تخصصی برای بررسی و نظارت بر رفع مشکلات مردم و جوانان شهرستان آستارا

4-    تشکیل معاونت منابع انسانی جهت ساماندهی اشتغال و توزیع عادلانه مشاغل دولتی و خصوصی، ایجاد معاومت امور اجتماعی جهت افزایش شور و شعور در جامعه بر اساس فرهنگ اسلامی، تشکیل مدیریت بحران شهرستان، ایجاد و تقویت معاونت کارآفرینی جهت طراحی و اجراس پروژه هایی مانند دهکده تکثیر آبزیان، کارخانه تولید کود شیمیایی  و...

5-    ساماندهی پروژه های نیمه تمام شهرستان آستارا در قالب طرح جامع و بلند مدت شهرستان و اولویت بندی بودجه و زمان پایان آنها

6-    طرح سوالات از کاندیداهای محترم و خبرگان شهرستان آستارا

6-1 وظایف نماینده آستارا در سطح شهرستان چسیت؟

6-2 آیا وظایف نماینده آستارا با نمایندگان شهرهای بزگ و تهران تفاوتی دارد؟

6-3 ویژگی های یک نماینده موفق در شهرستان آستارا چیست؟

6-4 مهمترین مشکل شهرستان آستارا چیست و چه طرح و برنامه ای برای حل آن ارایه می نمایید؟

6-5 مهمترین مشکل کشور چیست و چه طرحی برای حل آن به مجلس ارایه خواهید کرد؟

6-6 مشکل انتخابات مجلس در آستارا چیست و چه طرحی برای نهادینه کردن فرهنگ صحیح انتخابات دارید؟

با آرزوی توفیق برای همه تلاشگران توسعه آستارای مظلوم

 

 

در خاتمه  اعضای حزب  و خبرنگاران  سوالات از دكتر غنی به نوبت نمودند كه ایشان جواب دادند

 

و السلام علیکم و رحمه اله و برکاته

 

 جلسه 94/07/29با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد بکار خود پایان داد.

 

لازم به ذکر است در راستای فراهم نمودن فرصتی برابر برای تمامی کاندیداهای احتمالی، این حزب آمادگی دارد تا در صورت امکان نسبت به برگزاری نشستهای تخصصی با سایر کاندیداهای محترم برنامه ریزی نماید لذا  تمامی عزیزان عرصه انتخاباتی می توانند جهت هماهنگیهای لازم با شماره تلفن 09111842834 تماس حاصل نمایند.ضمناً از کلیه شهروندان ،صاحبنظران و خوانندگان محترم درخواست می شود با کلیک کردن روی قسمت نظر دهید در پایین هر بخش  و نگارش نظراتتان ما را در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر اموراتمان یاری نمایید.

 

آدرس دفتر مرکزی حزب موتلفه اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا : خیابان فرهنگیان،خیابان چهارم ،روبروی مسجد فاطمه زهرا (س) ، نبش کوچه هفتم

 

 مسجد فاطمه زهرا (س) ، نبش کوچه هفتم


.اسماعیل اسد ی دارستانی -درد نیوزdardnews.ir

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عزاداری پرشور حماسه عاشورا آستارا در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم( همایش سنتی شهرستانی آستارا )

تاریخ:شنبه 2 آبان 1394-09:36 ب.ظ

عزاداری پرشور حماسه عاشورا  آستارا در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم( همایش سنتی شهرستانی آستارا )
همه ساله در سنت دیرینه مردمان  شهرستانهای آستارا و تالش و هیات های اردبیل و نمین (هیاتهای از جمهوری آذربایجان ) در عاشورا هر سال در آستان قدس امام زادگان همایش سالیانه ستنی دارنند كه به عزا داری سالار شهیدان می پردازنند..امسال نیز با شورحسینی این مراسم بر گزار شد.
حضور هیات های عزا داری جمهوری آذربایجان در شهرستان آستارا و همایش ستنی سالیانه امام زادگان آستارا
تعدادی از اهالی  و هیات  های مسلمان و شیعه جمهوری آذربایجان که طی هفته گذشته از طریق مرز زمینی به آستارا آمده بودند ، با توقف چند روزه خود در شهر آستارا ، در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) آستارا حاضر شده و به عزاداری و سوگواری امام سوم شیعیان پرداختند.
اکثر این شیعیان دلباخته اهل بیت(ع) که از اهالی مناطق جنوبی جمهوری آذربایجان بوده و همه روزه برای داد و ستد مرزی به شهر آستارای ایران سفر می کنند ، امروز با حضور در جمع عزاداران آستارا ، در سوگ شهادت فرزند پیامبر اعظم حضرت امام حسین(ع) اشک ماتم ریختند.
حضور هیات های مذهبی اهل تسنن لوندویل و آستارا در مراسم سالیانه امام زادگان
همه ساله اهل تسنن لوندویل و آستارا با هیات های مذهبی اهل تسنن در همایش سالیانه سنتی عاشوراییان امام زادگان شركت می كنند كه امسال نیز
این مهم انجام شد در كنار دیگر هیات های عز ا داری برداران اهل تسنن.
http://img7.irna.ir/1394/13940802/81810645/81810645-70252264.jpg

شبیه خوانی :

شبیه خوان ها در شهرستان آستارا در آستان قدس امام  زادگان  که همانند سایر مناطق آذری زبان و تالش ها  همه ساله روایتی تصویری و نمایشی نمادین از واقعه روز عاشورا را به تصویر می کشند ، امسال نیز جلوه های ایثار و شکوه ماندگار کاروان وفا و ایثار کربلا را روایت کردند.
آیین شبیه خوانی واقعه کربلا که در شهرستان آستارا در آستان قدس امام زادگان آستارا بر گزارشد وسابقه دیرینه دارد ، همه ساله با تمرین گروه های نمایشی شبیه خوانی ، از چند روز مانده به روز عاشورا شروع می شود و در روز عاشورا به صورت نمادین ، واقعه کربلا شبیه خوانی و شبیه سازی می شود.
در این آیین نمایشی ، هر کدام از شخصیت های برجسته واقعه کربلا از جمله حضرت امام حسین(ع) ، حضرت امام سجاد(ع) ، حضرت زینب(س) ، حضرت قاسم ، حضرت ابوالفضل ، حضرت رقیه ، حضرت علی اصغر ، حضرت علی اکبر و حر بن یزید ریاحی و نیز شخصیت سپاهیان یزید ملعون از جمله شمر ، حرمله و عمر سعد دیالوگ و متن نمایشی مخصوص این آیین را که از سال های گذشته به یادگار مانده است ، اجرا می کنند.
اغلب دیالوگ ها در این آیین نمایشی شعرگونه و موزون است و گاهی در حین اجرای نمایش ، مداحان برخی از احوالات واقعه کربلا را نیز به هنگام شهادت نمادین هر کدام از این شخصیت ها به صورت نوحه بیان می کنند.
در این آیین نمایشی که سعی زیادی برای مطابقت تاریخی آن با واقعه کربلا می شود ، هر کدام از شهدای والامقام کربلا که دارای متن و دیالوگ نمایشی هستند ، به صورت توالی تاریخی به میدان جنگ آمده و با نبرد و در نهایت شهادت خود ، سیاه پوشان عزای سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) را در ماتم و غم فرو می برند.
آیین شبیه خوانی روز عاشورا همه ساله در برخی روستاها و در چند محله شهر آستاراو از جمله در آستان قدس امام زادگان استارا  به اجرا در می آید و هر محله بر اساس سبک و سیاق مخصوص خود این آیین مذهبی را با همت و همکاری جوانان محله اجرا می کند.
کارگردانی و میدانداری این آیین نمایشی بر اساس رسم دیرینه با مدیریت چند تن از ریش سفیدان و پیشکسوتان عزاداری امام حسین(ع) انجام می شود.
بازیگران این آیین نمایش مذهبی نیز اغلب از میان جوانان و افراد خوشنام و خوش صدای محله انتخاب می شوند.
در آیین شبیه خوانی روز عاشورا گروه یاران امام حسین(ع) - امام خوان ها - با لباس سبز و گاهی آبی رنگ و گروه سپاهیان لشگر یزید ملعون نیز با لباس سرخ رنگ و با تزیین های کلاه و زره مخصوص به خود وارد میدان نمایش می شوند.
در این آیین نمایشی افرادی که نقش حضرت امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) را اجرا می کنند ، برای پرهیز از هر گونه شبیه سازی چهره با آن بزرگواران ، نقاب پارچه ای و روبند بر صورت می کشند.
همچنین در این آیین نمایشی برای تداعی واقعه کربلا ، یاران امام حسین(ع) برای نشان دادن شکوه و عظمت مقام خود با اسب وارد میدان نمایش می شوند و لحظات شهادت آنها نیز با از اسب افتادن فرا می رسد.
مردم محل اجرای آیین شبیه خوانی روز عاشورا در آستارا نیز طبق یک قاعده و روش سنتی به صورت گرد در دور میدان محل اجرای نمایش که بزرگی آن به طول و عرض 30 متر است ، جمع شده و با اشک ریختن بر مظلومیت سرور شهیدان و یارانش باوفایش ، حلقه 10 روزه عزاداری دهه اول محرم را تکمیل می کنند.
صحنه های وداع یاران امام حسین(ع) و نیز صحنه های نمادین شهادت هر کدام از آنها و در نهایت صحنه آتش زدن خیمه گاه یاران امام حسین(ع) اوج این آیین نمایشی است و این اوج را می توان به خوبی از اشک های بر گونه نشسته حاضران تشخیص داد.
هم زمان با برگزاری این آیین افرادی که نذری قربانی دارند ، قربانی های خود را به محل اجرای شبیه خوانی آورده و به هنگام ورود به میدان و شهادت حضرت ابوالفضل(ع) و امام حسین (ع) ، قربانی های خود را ذبح می کنند.
آیین نمایشی شبیه خوانی واقعه عاشورا در شهرستان آستارا در آستان قدس امام زادگان آستارا با شهادت امام حسین(ع) و نیز با آتش زدن خیمه های برپا شده و در آخر با سینه زنی دسته جمعی حاضران سوگوار به پایان می رسد.
امام جمعه آستارا در مراسم امسال با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن عاشورای حسینی (ع) اضافه کرد: در این ایام از دست زدن به اعمالی که به نوعی به ترویج بدعت دامن می زند، باید به صورت جدی پرهیز شود.
وی قمه زنی را نمونه ای از این پدیده های ناپسند خواند و اظهار کرد: رهبر انقلاب از قمه زنی به عنوان بدعت و کاری خلاف یاد می کنند که شایسته است عزاداران حسینی (ع) نسبت به این امر آگاه باشند.
امام جمعه آستارا از عزاداران حسینی (ع) خواست بعد از شرکت در آیین های عزاداری روز عاشورا در نماز جماعت ظهر آن روز که به صورت پرشور در سطح مساجد شهرستان و همایش سنتی سالیانه امام زادگان آستارا برگزار می شود، حضور پیدا کنند.
به گزارش درد نیوز : هیات مذهبی ولی عصر عج امام زادگان آستارا برای اعتلایی تبلیغ اسلامی و ترویج فرهنگ عاشورا در سال 1376 توسط خادمین افتخاری امام زادگان در سال 1376 تاسیس شده است در  این همایش حضور پررنگ همانند سال های پیش در این همایش عاشورایی سنتی و مذهبی داشتبا تشكر  از ریس اجرایی هیات امنای امام زادگان آستارا حاج آقا بادروح  و هیات امنا  و ریس اداره اوقاف آستارا جناب  اقای مهدوی
تهیه گزارش محمدرضا اسدی  درد نیوز
dardnews.ir
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاسوعای حسینی (ع) با تجمع در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) عزاداری کردند.

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:28 ب.ظ

تاسوعای حسینی (ع) با تجمع در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) عزاداری کردند.

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:18 ب.ظ

جمع کثیری از عزاداران شهرستان آستارا به مناسبت تاسوعای حسینی (ع) با تجمع در آستان امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) عزاداری کردند.

  در این روز ، عاشقان امام حسین(ع) و شهیدان سرفراز کربلا با اجتماع در بقعه امامزاده ابراهیم و قاسم (ع) ، دو امام زاده ای که در هفت کیلومتری شهر آستارا واقع است ، به سوگواری پرداخته و با سینه زنی و زنجیر زنی، عشق و ارادت خود را به خاندان اهل بیت (ع) نشان دادند.
آیین معنوی و بزرگ تاسوعای حسینی (ع) از صبح امروز با راه اندازی دسته های مختلف سینه زنی و زنجیر زنی در شهرستان آستارا آغاز شده است.
با وجود اینکه آستارا این روزها از نظر شرایط آب و هوایی چندان مساعد نیست ولی عزاداران و سوگواران ابا عبدالله الحسین (ع) به خاطر عشق سوزان خود به سرور شهیدان به سردی هوا توجهی نمی کنند و این را می شود از ازدحام جمعیت در مقابل مساجد به نیکی دریافت.
عده ای با پاهای برهنه و قلب های محزون آمده اند و عده ای نیز با زمزمه کردن حسین (ع) حسین (ع) عطر و بوی آستارا را کربلایی کرده اند.
در این میان تعدادی از عزاداران و شیعیان جمهوری آذربایجان نیز بین دسته های مساجد شهرستان آستارا احساسات خود را به مظلومیت شهدای کربلا به نمایش گذاشته اند.
در روز تاسوعای حسینی (ع) مساجد شهرستان آستارا با راه اندازی دسته های عزاداری به زنجیر زنی ، نوحه خوانی و سوگواری پرداخته و با زنده نگهداشتن این روز ، به یاد سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و برادر با وفایش حضرت ابوالفضل العباس (ع) و بقیه شهدای کربلا اشک ماتم ریختند.
در این روز همچنین عزاداری تعدادی از مساجد شهرستان در میدان مصلی آستارا برگزار شد. در این آیین معنوی و روح بخش که با حضور مسئولان شهرستان و خیل کثیری از عاشقان شهدای کربلا برگزار شد ، شرکت کنندگان به عزاداری ، نوحه خوانی و زنجیرزنی پرداختند.
اهالی مرزنشین و دیندار شهرستان آستارا به رسم سالیان گذشته در این روز با دادن خیرات در تمامی نقاط شهر ، نذورات خود را به جا آورده و همچنین برخی مساجد با دادن غذاهای نذری محلی ، احسان و خیرات خودشان را ادا کردند.
در عصر تاسوعای حسینی (ع) نیز اهالی این منطقه با روشن کردن شمع در یک تشت بزرگ مسی که در ورودی تمامی مساجد قرار داده شده ، نذر و خواسته های خود را نیت می کنند.
به گفته اهالی آستارا ، این رسم و آیین مذهبی بیش از یکصد سال در این منطقه قدمت دارد.
عاشقان حسینی (ع) در شهرستان مرزی آستارا هر ساله چند روز قبل از آغاز دهه محرم، چهره شهر را سیاه پوش می کنند و با نصب پرچم های سیاه و سبز در تمامی نقاط شهر ، عشق و ارادت خالصانه خود را به آقا اباعبدالله الحسین (ع) نشان می دهند.
برگزاری آیین سنتی شاخسی واخسی همزمان با تاسوعای حسینی (ع) در آستارا

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:16 ب.ظ

آیین سنتی شاخسی واخسی همزمان با تاسوعای حسینی در سطح تعدادی از روستاهای بخش مرکزی و لوندویل شهرستان آستارا برگزار شد.

  این آیین از قدمت زیادی در شهرستان آستارا برخوردار است که در دهه نخست ماه محرم برگزار می شود و در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) به اوج خود می رسد.
این آیین مذهبی که معمولا با احسان و نذورات مردم منطقه همراه است، با صدای طبل و سنج و بر افراشتن علم ها حال و هوای دیگری را به خود می گیرد.
محوطه مساجد روستاهای شونده چولا ، خانه های آسیاب ، شونان و کانرود امروز میزبان این آیین بودند.
شاخسی واخسی از جمله رسومی است که اندک اندک غبار فراموشی بر چهره اش می نشیند و سال به سال از تعداد مساجد برگزار کننده این آیین کاسته می شود.
در سال های نه چندان دور ، افراد میانسال و بزرگسال عمده تشکیل دهنده دسته های شاخسی واخسی بود و حالا با سپرده شدن این وظیفه به جوانان، اندکی از این شور و حال کم شده است.
در این مراسم عزاداران و سوگواران به دو دسته تقسیم و رو به روی هم می ایستند، هر دسته یک نفر سردسته دارد که در اول صف می ایستد و بقیه نیز به ترتیب در کنار سردسته ها در یک ردیف طولی قرار می گیرند، سر دسته اول که قرار است این مراسم را شروع کند بعد از ساکت شدن اعضای دسته ها و تنظیم صف ها با صدای بلند فریاد بر می آورد 'حیدر' و سردسته دوم در پاسخ می گوید 'علی(ع)' و بقیه اعضا نیز به تبعیت از سر دسته خود با صدای بلند این کلمات را تکرار می کنند.
سپس سر دسته گروه اول با صدای بلند و در حالی که دو دستش را بالا برده و بر سینه می کوبد، می گوید شاخسی (شاه حسین) و سر دسته دوم نیز جواب می دهد و می گوید واخسی (وای حسین) که اعضای هر دو گروه نیز این شعارها را سر می دهند.
در این آیین بسیاری از نوحه های مشهور شعرای بزرگ آذربایجان، ورد زبان نوحه سرایان شاخسی می باشد.
در برخی دسته ها، از طبل های بزرگ و کوچک و سنج و شیپور برای حفظ ریتم آهنگ نوحه ها بهره می برند و در برخی از دسته ها، از چوب های بزرگی در دست استفاده می شود و با حرکت دادن سریع آن شاه حسین گویان، آمادگی خود را برای حضور در رکاب امام حسین (ع) اعلام می کنند.
این آیین در برخی از مساجد روستاهای آستارا از صبح تاسوعا آغاز می شود و با کوبیدن به طبل و حمل پرچم ها و بیرق ها تا صبح عاشورا تداوم می یابد و بعد از آن به پایان می رسد.
امام جمعه آستارا: معیار اجرای برجام تامین نظر رهبری است

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:15 ب.ظ

امام جمعه شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: معیار اجرای برجام، تامین نظر رهبری است که دولت با عمل کردن به تذکرات 9 گانه رهبری، می تواند در این زمینه موفق عمل کند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان آستارا افزود: دولت تدبیر و امید مورد تایید رهبر انقلاب است.
وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در راستای عمل به منویات رهبر انقلاب حرکت کرده است ، اضافه کرد: تذکرات رهبر انقلاب در خصوص برجام، بسیار مهم و قابل تامل می باشد که امید داریم دولت با حرکت در جهت تامین نظرات رهبری، به تک تک این بندها جامه عمل بپوشاند.
وی با بیان اینکه رویکرد دولت آمریکا جز خصومت و اخلال چیز دیگری نیست ، اظهار کرد: بنا به تاکیدات رهبر انقلاب ، آمریکا و اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود مبنی بر لغو تحریم ها عمل و این امر به صورت رسمی اعلام کند.
امام جمعه آستارا اجرای اقتصاد مقاومتی را از دیگر نکات ارزنده رهبری خواند و گفت: با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، می توان معیشت پایداری را رقم زد.
وی ادامه داد: در بحث اقتصاد مقاومتی واردات کالاهای مصرفی به خصوص از آمریکا تعریفی ندارد.
خطیب جمعه آستارا در ادامه با بیان اینکه فاجعه منا نباید به فراموشی سپرده شود ، افزود: علت اصلی این فاجعه غمبار، باید هر چه سریعتر مشخص شود هرچند که مسلمانان دنیا به هیچ عنوان دولت عربستان را به خاطر کوتاهی در حفظ جان حجاج بیت الله الحرام به خصوص حجاج ایرانی نخواهند بخشید.
حجت الاسلام حافظ نیا با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) اضافه کرد: در این ایام از دست زدن به اعمالی که به نوعی به ترویج بدعت دامن می زند، باید به صورت جدی پرهیز شود.
وی قمه زنی را نمونه ای از این پدیده های ناپسند خواند و اظهار کرد: رهبر انقلاب از قمه زنی به عنوان بدعت و کاری خلاف یاد می کنند که شایسته است عزاداران حسینی (ع) نسبت به این امر آگاه باشند.
امام جمعه آستارا از عزاداران حسینی (ع) خواست بعد از شرکت در آیین های عزاداری روز عاشورا در نماز جماعت ظهر آن روز که به صورت پرشور در سطح مساجد شهرستان برگزار می شود، حضور پیدا کنند.
اقدام برای تصاحب اموال زنجانی در ترکیه

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:12 ب.ظ

وزارت نفت ایران روند قضایی تصاحب اموال بابک زنجانی را در خارج آغاز کرد و در اولین اقدام خواهان تمام سهام یک شرکت هوایی ترک شد.

وزارت نفت ایران، مراحل قانونی شکایت و تصاحب اموال بابک زنجانی را در ترکیه آغاز کرد.

بر همین اساس، ایران طی اقدام قانونی خود در ترکیه خواستار تمام سهام شرکت هوایی «اونور ایر» ترکیه شده است.

بنا به ادعای مقامات وزارت نفت، تمام سهام این شرکت هوایی ترک متعلق به مهدی شمس و قدرت تانسل است که هر دو این افراد از عوامل بابک زنجانی در ترکیه بوده اند.

در حال حاضر بخشی از اتهامات بابک زنجانی، عدم پرداخت 2.8 میلیارد دلار از پول نفت کشورمان به وزارت نفت است.

برپایه این گزارش به نقل از خبرگزاری فارس، این اولین اقدام از این دست در تاریخ کشورمان محسوب می شود.

دستگیری بابک زنجانی در ایران به افشا و اقدام مقامات قضایی ترکیه در ‌دستگیری یک شبکه بزرگ فساد اقتصادی در این کشور منجر شد.

دادگاه ترکیه اعلام کرده است که واگذاری سهام این شرکت ترک به ایران باید با تأیید شمس و تانسل صورت گیرد.

بنا به ادعای موجود دراین پرونده، سهام «اونورایر» تنها در کاغذ به نام شمس و تانسل بوده و در اصل متعلق به بابک زنجانی است.

در سال 2013، کل سهام شرکت هوایی اونور ایر ترکیه به تانسل و شمس که تبعه انگلیس نیز هست و در دوبی ساکن بود واگذار شد که ارزش این معامله حدود 250 میلیون دلار بوده است.

این اقدام قانونی سه ماه پیش از سوی ایران آغاز شده است.خواست بیشرمانه شاهزاده سعودی از ۳ زن

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:11 ب.ظ

یکی از فرزندان ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان سعودی در اقدامی ناشایست خواهان مشاهده همجنس‌بازی خود از سوی ۳ کارمند زن شاغل در ساختمان مجللش در لس‌آنجلس شد.

شاهزاده «ماجد بن عبدالله» 29 ساله، یکی از فرزندان «ملک عبدالله» پادشاه سابق عربستان سعودی متهم به مجبور کردن 3 خانم شاغل در خانه‌اش در بورلی هیلز «محله اعیان نشین لس‌آنجلس» برای تماشای همبستری او با مردی دیگر و انجام عمل شنیع لواط شد.

به نوشته روزنامه انگلیسی «میل» زنان شاغل در ساختمان 37 میلیون دلاری مجلل ماجد بن عبدالله شاهزاده سعودی حال با تعقیب قضایی این مسئله قصد دارند پای شاهزاده خلافکار سعودی را به دادگاه باز کنند.

بر پایه این گزارش، 3 زن شاغل در ساختمان مجلل ماجد عبدالله اعلام کرده‌اند،  این شاهزاده سعودی با ادرار کردن بر این سه تن و برای لذت بردن بیشتر آن‌ها را مجبور کرده بود شاهد هم بستری وی با مردی دیگر نیز باشند.

سه فرد یاد شده اعلام کردند در حالی که سعی به فرار از ساختمان مسکون ماجد عبدالله داشتند اما با درهای بسته شده از سوی نگهبانان مواجه شدند.

به نوشته این رسانه انگلیسی ، این اتهامات ممکن است جنجال بسیاری را برای شاهزاده سعودی ایجاد کند. این در حالی است که در عربستان سعودی اعمال نامشروع و همجنس بازی حکم اعدام دارد.

روزنامه مذکور در ادامه ضمن اشاره به دیگر اتهام ها علیه ماجد عبدالله شاهزاده سعودی از جمله نوشیدن مشروبات الکلی، استعمال مواد مخدر و اعمال جنسی نامناسب با بانوان، از نفوذ خاندان سلطنتی برای فرار از چنگال قانون خبر داد.


حضور احمدی‌نژاد در منزل شهید باقری

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:11 ب.ظ

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری سابق کشورمان و سردار گرجی‌زاده فرمانده حفاظت سپاه امروز (جمعه) با حضور در منزل شهید عبدالله باقری محافظ محمود احمدی‌نژاد ضمن عرض تسلیت به بازماندگان وی ابراز همدردی کردند.

عبدالله باقری که سالها محافظ محمود احمدی‌نژاد بود روز گذشته در محور حلب سوریه و در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) خون پاکش ریخت و شهید شد.

شهید باقری متولد سال 61، دو فرزند دختر نیز از خود به یادگار گذاشته است.
اصلی ترین تحریفات واقعه عاشورا را بخوانید

تاریخ:جمعه 1 آبان 1394-06:09 ب.ظ

خوشبختانه با افزایش سطح آگاهی عمومی، طرح مطالب خرافی درباره واقعه عاشورا به حداقل رسیده است، به نحوی که بسیاری از مردم هنگام مواجهه با روضه‌ها و مصیبت‌هایی که خوانده می‌شود در سند و صحت آن دقت می‌کنند.
اما با همه این دقت‌ها باز هم هستند مداحانی که برای بازارگرمی و به اصطلاح گرم‌کردن مجالس خود، به روایت‌های شاذ و مقاتل متأخر و بدون اعتبار متوسل می‌شوند و نتیجه آن بیان مطالب خرافی نظیر برپایی مجلس عروسی حضرت قاسم(ع)، حجله‌بندی و حنابندان و کوبیدن سر به کجاوه توسط زینب(س) است.
برای بررسی و شناخت انحرافات و خرافه‌هایی که وارد مقاتل شده‌اند، گروه آیین و اندیشه فارس محرم سال گذشته میزگردی با حضور حجج اسلام سیدمحمود طباطبایی‌نژاد و امیرحسین ملک‌پور، اعضای گروه تحقیقاتی دانشنامه 14 جلدی امام حسین(ع) برگزار کرد که نظر به اهمیت مباحث مطروحه، گزیده‌ای از آن بار دیگر منتشر می‌شود.

* حضرت قاسم(ع) در روز عاشورا ازدواج نکرد

حجت‌الاسلام ملک‌پور برای بیان و معرفی مطالب خرافی که در مقاتل آمده و امروز از آنها در مجالس عزاداری امام حسین(ع) یاد می‌شود، سخنان خود را این
 گونه آغاز می‌کند: خوشبختانه با افزایش آگاهی مردم، مطرح کردن مطالب خرافی به حداقل خود رسیده است و در جامعه خیلی‌ها به دنبال این هستند که حرف‌هایی که می‌زنند و روضه‌هایی که می‌خوانند، همه صحیح و معتبر باشد. حتی در جلساتی که با برخی مداحان شهر قم داشتیم، اشعار و روضه‌های خود را تصحیح می‌کردند؛ اما باز هر از ‌گاهی این مشکل دیده می‌شود که از جمله مطالب خرافی در باره واقعه عاشورا، گرفتن مجلس عروسی حضرت قاسم(ع)، حجله‌بندی کردن و حنابندان است که هنوز هم در برخی از مجالس به خصوص زنانه وجود دارد. این مطالب خرافی از جمله مواردی است که شهید مطهری آن را به شدت رد می‌کند.

* کتاب «اسرار الشهادة» مملو از انحرافات و مطالب خرافه است

وی ادامه می‌دهد: اباعبدالله(ع) تنها دو دختر دَم‌بخت به نام‌های «فاطمه» و «سکینه» داشت. برخی از دختری به نام «زینب» یاد کرده‌اند و برخی هم به «رقیه» اشاره کرده‌اند که سن آنها کم بود. دختران امام حسین(ع) را برخی 4 تن، برخی 3 تن و برخی 2 تن بیان کرده‌اند که تنها 2 دختر بزرگ داشت که آنها را به عقد پسران امام حسن(ع) درآورده بود.
ملک‌پور می‌افزاید: «فاطمه» همسر «حسن مثنی» بود که شوهرش در واقعه کربلا زخمی می‌شود و تا مرز شهادت پیش می‌رود؛ ولی زنده می‌ماند. داماد دیگر امام حسین(ع)، «عبدالله
 بن حسن» بود که «سکینه» را به عقد او درآورده بودند. البته در واقعه عاشورا دو «عبدالله بن حسن‌» حضور داشتند. یکی «عبدالله» یازده ساله که در کربلا و در لحظات آخر در آغوش عمویش امام حسین(ع) به شهادت رسید و دیگری یک «عبدالله» دیگر که از نظر سنی بزرگ‌تر بوده که عقد «سکینه» را قبل از واقعه کربلا برای وی می‌خوانند و در جریان کربلا به شهادت می‌رسد. پس دختر دیگری برای ازدواج با قاسم باقی نمی‌ماند.
این محقق در ادامه با اظهار تأسف از مطالب منتشر شده در مقاتل ضعیف می‌گوید: متأسفانه در کتاب «اسرار الشهادة» به طرز فجیعی داستان حضرت قاسم(ع) بیان می‌شود. این کتاب می‌نویسد که عروسی حضرت قاسم(ع) و یکی از دختران امام حسین(ع) در روز عاشورا اتفاق می‌افتد که اصلاً زمان مناسب برای این کار نیست. در این کتاب این جریان تحریفی این
 گونه بیان شده است که در حین انجام مراسم عروسی، قاسم(ع) صدای رجز می‌شنود و به میدان می‌رود و جنگ می‌کند و بعد بازمی‌گردد و شخص دیگری رجز می‌خواند و بار دیگر که قاسم عزم میدان می‌کند، دختر به حالت گلایه می‌گوید: پس دیدار ما چه می‌شود؟ و قاسم(ع) می‌گوید که: دیدار ما به قیامت! بعد دختر می‌گوید که: از کجا تو را بشناسم؟ قاسم(ع) آستین لباسش را پاره می‌کند و می‌گوید: از این آستین پاره. بعد در جنگ شهید می‌شود. سرها را که برای ابن‌زیاد می‌بردند، یک وزیر ایرانی درخواست می‌کند که یک سر هم به ما بدهید تا ما هم شادی کنیم. سر قاسم(ع) را به او می‌دهند. وزیر آن را به ایران می‌آورد و مدت‌ها با این سر چوگان‌ بازی می‌کردند.
ملک‌پور با اظهار تأسف دوباره ادامه می‌دهد: کتاب «اسرار الشهادة» در ادامه در ده‌ها صفحه بحث می‌کند که استخوان این بزرگان به این دلیل و آن دلیل محکم است و سر مشکلی پیدا نمی‌کرد. پس از مدتی یکی از زنان که از نواده‌های «عمار یاسر» بود، شبی در خواب حضرت زهرا(س) را می‌بیند که به او می‌فرماید:‌ «این سر فرزند من است و چرا با آن این رفتار را می‌کنید.» پیرزن صبح به پسرش می‌گوید که: حاضری سرت را به جای این سر بدهی؟ پسر موافقت می‌کند. پیرزن سر پسرش را می‌برد و آن را به جای سر قاسم(ع) برای بازی چوگان وزیر ایرانی و اطرافیانش می‌دهد. آنها سر را می‌برند تا چوگان بازی کنند؛ اما سر می‌ترکد. دوباره بازمی‌گردند و سر اصلی را می‌برند.
وی می‌افزاید: در ادامه این نقل کذب تاریخی آمده که بالاخره تعدادی از کردها می‌آیند و این سر را می‌گیرند و بعد آن را در شمیران تهران دفن می‌کنند که به امامزاده شاهزاده قاسم(ع) معروف می‌شود و متأسفانه هنوز هم هست.

* امامزاده قاسم دربند و بی‌بی‌زبیده شهرری جعلی است

ملک‌پور تأکید می‌کند: نویسنده این مقتل ضعیف؛ چون امام حسین(ع) تنها دو دختر شوهردار به نام‌های «فاطمه» و «سکینه» داشت، یک دختر خیالی برای امام حسین(ع) به نام «زبیده» درست می‌کنند که در هیچ‌
 یک از منابع تاریخی این نام وجود ندارد. نه در منابع معتبر و نه حتی در منابع ضعیف. «اسرار الشهادة»می‌گوید که «زبیده» با «شهربانو» بعد از واقعه کربلا به ایران می‌آید که «شهربانو» اصلاً در کربلا نبوده و هنگام تولد امام زین‌العابدین(ع) به شهادت رسید ـ چون زن اگر هنگام زایمان از دنیا برود، شهید است ـ به هر حال این «زبیده» خیالی با این «شهربانو» که در کربلا نبوده به ایران می‌آید. الآن هم در شهرری قبری به نام «زبیده خاتون» وجود دارد که مدعی‌اند همسر قاسم(ع) است.
وی می‌گوید: حالا اگر دقت کنید، می‌بینید که «دربندی» نویسنده «اسرار الشهادة» از اهالی «دربند شمیران» بوده و می‌خواسته امامزاده قاسم(ع) و زبیده خاتون را درست کند و بعد وقتی سؤال می‌شود که: این روایت را از کجا نقل کرده‌ای؟ می‌گوید که: از یک کتاب فارسی قدیمی که چون ورق‌های اول آن پاره شده است، نویسنده آن مشخص نیست! آیا می‌شود به این گفته استناد کرد؟ وقتی شهید مطهری(ع) این مطلب را می‌بیند برآشفته می‌شود و خیلی محکم جریان عروسی قاسم(ع) را رد می‌کند. این نه با عقل و نه با نقل‌های معتبر همخوانی ندارد.

* شب عاشورا کسی از امام حسین(ع) جدا نشد

ملک‌پور در ادامه اظهار می‌کند: از جمله مطالب مخدوش دیگر جریان شب عاشورا این است که می‌گویند؛ اباعبدالله(ع) چراغ را خاموش کرد و بیعتش را برداشت و گفت که هر کس که می‌خواهد، برود و مردم پس از آن دسته‌دسته امام را تنها گذاشتند. اول اینکه این چراغ خاموش کردن در هیچ منبع معتبری وجود ندارد و این نقل منحرف از کتاب «دمعة‌الساکبه» که در قرن سیزدهم و سال 1285 قمری نوشته شده است، آغاز می‌شود، در حالی که این غلط است. در شب عاشورا که حضرت بیعت را برداشت، نه تنها کسی نرفت؛ بلکه طبق برخی نقل‌های معتبر بیش از 30 نفر از لشگریان عمر سعد به امام حسین(ع) ملحق شدند. حتی حرف‌های دلگرم‌کننده‌ای از سوی اصحاب امام مطرح شد و اول شخصی که صحبت کرد و دل امام حسین(ع) را گرم کرد، قمر بنی‌هاشم(ع) بود که گفت: «بریم که بعد از شما زنده باشیم؟ زندگی بعد از تو را نمی‌خواهیم.»
وی ادامه می‌دهد: «دمعة ‌الساکبه» کتاب واسطه است. نویسنده آن ادعا می‌کند که این مطلب را از کتاب «نور العین» نقل می‌کند، که خود کتاب «نور العین»، یک کتاب مجهول با نویسنده‌ای مجهول است. برخی گفته‌اند که مرحوم «اسفراینی سنی» که در قرن‌های اولیه اسلام می‌زیست آن را نوشته که البته کارشناسان آن را رد کرده‌اند. آنها که تخصصی راجع به کتاب‌های قدیمی دارند، معقدند که این نوع نگارش با نوشته‌های مرحوم «اسفراینی» همسو نیست. بعد جالب است که حتی در «نور العین» هم این حرف زده نشده است.
عضو گروه تحقیقاتی دانشنامه 14 جلدی امام حسین(ع) در ادامه سخنان خود می‌گوید: البته این را هم بدانید که «نور العین» به قدری ضعیف است که آغاز جنگ امام حسین(ع) را از روز دوم یا سوم محرم عنوان می‌کند و می‌گوید که در دوم محرم عده‌ای به شهادت رسیدند. نویسنده مجهول این کتاب دو شخصیت به نام عباس معرفی می‌کند که یکی از آنها در روز سوم محرم و یکی از آنها در تاسوعا به شهادت می‌رسد. هر آدم منصفی که حتی اگر محقق هم نباشد، با خواندن این مطالب متوجه کذب بودن آن می‌شود.

* بوسیدن گلوی امام حسین(ع) توسط حضرت زینب(س) قبل از جنگ امام صحت ندارد

ملک‌پور ادامه می‌دهد: مطلب انحرافی دیگری که از مقاتل و کتاب‌های ضعیف به اذهان عمومی القا شده، بوسیدن گلوی امام حسین(ع) توسط حضرت زینب(س) قبل از جنگ امام است. این کتاب‌ها می‌نویسند که وقتی امام حسین(ع) به میدان جنگ می‌رفت، حضرت زینب(س) به دنبال او می‌رود و می‌گوید: «مهلاً مهلاً یابن الزهرا(س) مادرم زهرا(س) وصیت کرده که زیر گلوی تو را ببوسم.»
وی تأکید می‌کند: من خودم وصایای حضرت زهرا(س) را گردآوری و همه کتاب‌های نوشته شده درباره وصایای حضرت زهرا(س) را مطالعه کرده‌ام و در هیچ یک از این وصایا، این یک وصیتی را که بیان شده است ندیدم.
ملک‌پور ادامه می‌دهد: وقتی جست‌وجو می‌کنیم که اولین‌بار این موضوع کجا مطرح شده است، می‌بینیم که برای نخستین بار در کتاب «انوار المجالس» و در قرن سیزدهم یعنی در سال 1280 قمری و حدود 1200 سال بعد از واقعه عاشورا، این مطلب بیان شده است. بعد از آن هم در کتاب «تذکر‌ة الشهدا» که در سال 1340 قمری و در قرن چهاردهم این مطلب منتشر شده است و نویسنده خودش تأکید می‌کند که: «این مطلب ضعیف است.»
وی می‌گوید: بیان این مطالب در شأن امام(ع) نیست. آیا او حاضر بود که خواهرش در مقابل خیل دشمنان زیر گلویش را ببوسد؟ آیا امام حاضر بود که ناموسش در جلوی دشمنان قرار بگیرد؟ باز تأکید می‌کنم که جمله «مهلاً مهلا، یابن الزهرا(س)» را در هیچ
 یک از منابع معتبر حتی در کتاب‌های ضعیف نیافتیم.

* حضرت زینب(س) در کوفه یا هیچ جای دیگر سرش را به محمل نکوبید

ملک‌پور، کوبیدن سر به محمل از سوی حضرت زینب(س) و جاری شدن خون را رد می‌کند و این نقل را از مطالب ضعیفی بر‌می‌شمرد که متأسفانه منشأ حرکاتی شده است و دشمن روی آن مانور می‌دهد و شیعه را متهم به وحشی‌گری می‌کند.
وی می‌گوید: نوشته‌اند که وقتی در کوفه حضرت زینب(س) خطبه می‌خواند، برای ساکت کردن او سر بریده امام حسین(ع) را به او نشان می‌دهند که ایشان طاقت نمی‌آورد و سر را به چوب محمل می‌زند و می‌بینند که خون تازه از زیر محمل جاری شده است. این نقل معروف به نقل «مسلم جسّاس (گچ‌کار)» است. این موضوع در کتاب ضعیف «نور العین» است که نه نویسنده‌اش و نه سال تألیفش مشخص نیست و نه اینکه توانسته جریان عاشورا را درست ترسیم کند و پر از مطالب کذب است که با منابع تاریخی منطبق نیست.
وی ادامه می‌دهد: این مطلب البته در کتاب «منتخب طریحی» که در سال 1085 قمری یعنی قرن یازدهم آن را نوشته‌اند بیان شده است. شیخ عباس قمی هم در «منتهی‌ الآمال» این نقل را در صفحه 483 می‌نویسد و تأکید می‌کند که این را نخوانید و آن را رد می‌کند و می‌نویسد که اصلاً بعید است که حضرت زینب(س) که از سوی امام حسین(ع) مأمور به صبر بوده، این بی‌صبری را انجام دهد.
ملک‌پور می‌گوید: یک‌هزار سال پس از واقعه عاشورا این حرف نبوده و از قرن یازدهم به بعد مطرح شده است. به خصوص اینکه حضرت زینب(س) بالای محمل بوده و همه این صحنه را دیده‌اند و باید در برخی نقل‌ها آمده باشد اما به مدت یک‌هزار سال این قضیه مسکوت است و بعد یک کتاب ضعیف این را مطرح کند که قابل اعتماد نیست و این در حالی است که نقل مشهوری داریم که در آن امام حسین(ع) حضرت زینب(س) را سفارش کرده که «بی‌صبری نکن و صورت مخراش!» که خوب؛ سر به محمل زدن، بدتر از صورت خراشیدن است. اگر بود، قاعدتاً باید در چند منبع متقدم این موضوع می‌آمد و مسلماً این باطل است.
dardnews.ir
نویسنده و محقق : اا دارستانیامام حسین علیه السلام
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic